• Fototapety i obrazy

  Dekoracje ścienne są bardzo wygodne w zastosowaniu, ponieważ nie zabierają przestrzeni we wnętrzu. Stąd chętnie naklejamy fototapety nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w firmach albo lokalach użyteczności publicznej. Tematyczna fototapeta w kawiarni lub w pubie nadaje mu właściwy styl nawiązujący do jakiegoś regionu czy prowadzonej kuchni. Podobnie może być w spa, u fryzjera labo w każdym innym miejscu.

  Fototapety nakleja się nie tylko wtedy, kiedy urządzamy nowe wnętrza. W takich przypadkach najlepiej jest wykonać projekt aranżacji wnętrza i na tym etapie dobierać motyw fototapety. Gust przyszłego użytkownika może oczywiście być wzięty pod uwagę, ale bardziej liczy się spójna koncepcja projektu. Odstępstwo na własną rękę może sporo kosztować. W przypadku wnętrza, które tylko odnawiamy, bardziej zależy nam na zmianie postrzegania pomieszczenia. Jeśli nie wymieniamy mebli i podłogi, to fototapeta jest takim kołem ratunkowym, które w jakimś stopniu odmienia wnętrze. Działa to na tej zasadzie, że duża fototapeta przyciąga uwagę, a tym samym odciąga ją od mniej atrakcyjnych elementów wystroju wnętrza. Trzeba tylko pamiętać, aby nie przesadzić z atrakcyjnością motywu, znów trzeba pamiętać, że fototapeta to duża dekoracja i silnie oddziałuje na zmysły. Tego nie musimy obawiać się w sypialni, ponieważ fototapety do sypialni zwykle są mniejsze i nie zajmują całej ściany (
  https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-do-sypialni/ ).

  Bardziej łagodne efekty ożywienia wnętrza można uzyskać wieszając obrazy drukowane na zamówienie. Umiejętne dobranie motywu, kolorystyki i wielkości obrazu jest gwarancją powodzenia. Zresztą również w pomieszczeniach urządzanych na nowo można pomyśleć o wieszaniu obrazów. Duży obraz może być centralnym motywem dekoracyjnym, a mniejszy tylko pewnym akcentem na ścianie, uzupełnieniem całości wystroju. W tej materii warto zdać się na doświadczenie projektantów wnętrz. Po prostu trzeba im zaufać, bo wiedzą, że projekt wnętrza i jego wizualizacja nie zawsze w pełni oddaje to, co zobaczymy po realizacji wnętrza.

  Categories: Dom

  Comments are currently closed.