• Ergonomia pracy w biurze

  Jeśli chodzi o aranżację biura, to nieustannie wręcz pojawiają się informacje o fakcie, iż w tym wypadku najważniejsza jest ergonomia pracy. Wszyscy mniej więcej wiemy o co chodzi – zazwyczaj kojarzymy to pojęcie z dostosowanym do naszego ciała, nic więcej. Tymczasem urządzanie biura w ergonomicznym stylu nie oznacza tylko tego – tak naprawdę pojęcie to kryje za sobą znacznie więcej.

  Fotel biurowy Fotel biurowy

  Ergonomia pracy oznacza przede wszystkim dostosowanie pracy do możliwości człowieka. Chodzi tutaj o możliwości psychofizyczne, a więc oto, aby pracowało mu się nie tylko wygodnie, ale aby mówiąc wprost po prostu się on nie męczył. Otoczenie musi być dostosowane do człowieka, co oznacza nie tylko wygodne krzesło, ale przede wszystkim krzesło na odpowiedniej wysokości względem biurka, oczy na odpowiedniej wysokości względem monitora i tak dalej. Podstawowe wyposażenie biura to fotele biurowe, biurko i inne meble biurowe. Zwłaszcza fotel biurowy (http://hotmeble.pl/fotel-biurowy/) ma duże znaczenie, ponieważ determinuje pozycję ciała. Nieprawidłowa pozycja siedząca w pracy to w dużej części „zasługa” niewłaściwie dobranego fotela.

  Tylko w takich warunkach człowiek nie będzie odczuwać zmęczenia i będzie pracować efektywniej, a o to przecież chodzi prawda?

  Categories: Firma

  Tagi:

  Comments are currently closed.