• Pozycjonowanie dla małej firmy

  Mała firm, która działa na lokalnym rynku również może aktywnie korzystać z marketingu w internecie. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę z tego, że działania prowadzi się nieco inaczej niż dla firm o zasięgu ogólnokrajowym. Głównie dotyczy to działań reklamowych, ale nie tylko.

  Podstawą działań firmy w internecie jest jej wirtualne odbicie, a więc strona internetowa. Ta prawda jeszcze nie do wszystkich dociera. Wielu drobnych przedsiębiorców uważa, że profil firmowy na Facebooku zastępuje stronę. Otóż nie zastępuje, a co najwyżej uzupełnia. Niemniej strona na Facebooku to dobry i potrzebny ruch w kierunku obecności w internecie, w dodatku w praktyce bez kosztowy, albo kosztujący niewiele.

  Jedno z ważniejszych działań dla lokalnej firmy to założenie wizytówki w portalu Google dla Firm. Wizytówka z najważniejszymi danymi jest bezpłatna, a daje spore możliwości, ponieważ jest promowana przez Google. Na czym polega ta promocja? Otóż na wiele zapytań Google podaje wyniki wyszukiwania zawierające oferty lokalnych firm, identyfikując lokalizację komputera osoby zadającej pytanie. Już odpowiednia budowa strony daje pewne fory, ale wizytówki Google i tak są wyświetlane wyżej. Jeszcze wyżej są wyniki na mapach Google, które wyświetlane są wówczas jeśli wizytówka firmy jest zweryfikowana.

  Kolejne działanie to pozycjonowanie stron, w tym przypadku pozycjonowanie lokalne. Na pewne frazy takie jak sprzątanie nie trzeba wpisywać nazwy miejscowości, bo i tak otrzymamy wyniki lokalne. W przypadku pozycjonowania potrzeba wpisać na przykład „pozycjonowanie stron Gorzów” i wtedy otrzymamy propozycje od lokalnych firm, albo tych, które na takie hasło się pozycjonują. Pozycjonowanie strony internetowej to proces długotrwały i obarczony dużym ryzykiem. Jesli ktoś chce szybko i tanio, to już przegrał zanim zaczął. Rynek SEO jest bardzo rozwinięty, ponieważ pozornie próg wejścia jest niewielki i wiele firm oferuje pozycjonowanie jako dodatkowe czynności. Firm, które to potrafią jest znacznie mniej.

  Categories: Firma

  Comments are currently closed.